Strona Główna / Poznaj Magiczny Domek

Poznaj Magiczny Domek

Z myślą o dzieciach

Atrakcje Magicznego Domku

W Magicznym Domku nigdy nie wiadomo jakie niesamowite atrakcje i niespodzianki mogą czekać na naszych milusińskich, co ciekawego ukryte jest w naszym tajemniczym ogrodzie?

Do Magicznego Domku zapraszamy na wycieczki uczniów, dla których przygotowane są ciekawe programy, które realizujemy w niezwykłej scenerii naszego Domku. Pobyty prowadzone są przez profesjonalnych animatorów oraz osoby od lat pracujące z dziećmi.

Różnorodna oferta

Oferta nasza przygotowana jest dla różnych grup wiekowych od kształcenia przedszkolnego do klas 4- 6 w ramach zabaw integracyjnych, terenowych i Magicznych Podchodów.

Sceneria i otoczenie Magicznego Domku stanowi wymarzone tło do wspaniałej zabawy, edukacji i wypoczynku dla każdego młodszego i starszego Gościa.

W Magicznym Domku można zorganizować dla swoich bliskich niezapomnianą imprezę urodzinową lub piknik rodzinny.

W czasie ferii zimowych i wakacji organizujemy pobyty tematyczne z wyjątkowymi programami. /półzimowiska i półkolonie/

Na długo w pamięci

Pobyt w Magicznym Domku oraz wszystkie atrakcje pozostaną na długo w pamięci najmłodszych i również wierzymy, że w pamięci rodziców oraz opiekunów.

Serdecznie zapraszamy!

Poznaj historię Magicznego Domku

Lata Doświadczeń w pracy z Dziećmi

Pomysłodawcą Magicznego Domku jest Katarzyna Rajca Kwaśniewska, która od 1998 roku prowadzi w Krakowie Biuro Podróży Obieżyświat specjalizujące się w turystyce dzieci i młodzieży. Wieloletnie doświadczenie w pracy z najmłodszymi, wspólne wyjazdy, wycieczki, organizacja imprez wszystko to przekłada się na funkcjonowanie Naszego Domku, gdzie najmłodsi są najważniejsi, bezpieczni, otoczeni fachową opiekę i mogą poczuć się wyjątkowo.

Narodziny Pomysłu

Czasami przychodzi taki moment, zupełnie niespodziewanie, zaczyna po głowie chodzić jakiś pomysł jeszcze nie do końca widoczny, gdzieś w wyobraźni, z każdym dniem coraz bardziej nas przekonuje, pomału układa się i nie jest to już wizja lecz coś konkretnego. Tak było z Magicznym Domkiem, w samym środku zimy powstał projekt. Od projektu, pomysłu do realizacji długa droga ale już coś mieliśmy.

Budujemy Magiczny Domek

Jesienią 2010 roku ruszyły prace związane z przebudową pomieszczeń, tworzeniem nowych przestrzeni, zabudową, wszystko co można było robić w obiekcie wewnątrz. Z początkiem marca 2011 wyszliśmy z pracami do Ogrodu.

Powstaje Logo Magicznego Domku

Po tym jak ruszyła budowa trzeba było zabrać się za projektowanie naszego logo. W nazwie mamy Magiczny Domek zatem kierunek projektu był jasny, na pewno musi być Domek. Ale sam Domek to za mało, poszukiwaliśmy jeszcze jakiegoś elementu. Przed stwo­rze­niem logo rozważaliśmy jakich czcio­nek i kolo­rów użyć. Obraz czy sym­bol zawarte w pro­jek­cie logo powinien być dopa­so­wany do planowanych naszych działań. Postawiliśmy na kolor zielony tak jak całe nasze otoczenie i tak już zostało.

Uroczyste Otwarcie Magicznego Domku

Po równym roku budowy, strategii i ogromnej pracy w czerwcu 2011 roku spotkaliśmy się na Uroczystym Otwarciu Magicznego Domku. Było przecięcie wstęgi, przybył nasz proboszcz aby poświęcić nowy obiekt, goście mniejsi i więksi. Choć jeszcze nie wszystko było gotowe wszyscy bawili się doskonale. Jeszcze sporo pracy przed nami!

Pierwsza Grupa Dzieci

Magiczny Domek otworzył swoje sekrety przed grupą przedszkolaków, które jako pierwsza przybyła do nas na wycieczkę. Wszystko przebiegło zgodnie z planem, dzieci były zauroczone miejscem i atrakcjami które na nich czekały. Dziękujemy!

Ruszają Półkolonie

W pierwszym sezonie działalności Magicznego Domku odbyła się pierwsza i jedyna w tym roku półkolonia. To dopiero początek ale Nasz Domek będzie przyjmował Dzieci również w wakacje i ferie. Taki jest plan na przyszłość!

Pierwsza Zima

W ferie zorganizowaliśmy pierwszy turnus w ramach półzimowisk. Było dużo śniegu i nasz Ogród w scenerii zimowej był naprawdę bajkowy.

Powstaje Babcina Szafa

Rozpoczęliśmy pracę nad wyjątkowo oryginalną atrakcją jaką ma być Szafa, miejsce tajemnicze i wyjątkowe do którego dzieci wchodzą i mogę przez chwilę zamienić się w zupełnie kogoś innego. Szukamy ciekawych kostiumów oraz poszukujemy strojów, które mają zamieszkać w naszej szafie.

Przebudowa Ogrodu, Nowe Atrakcje

Na wiosnę 2014 rozpoczęliśmy przebudowę Ogrodu. Pojawiły się zupełnie nowe atrakcje, kolejne tajemne ścieżki i zakamarki oraz powstał tunel z wierzby energetycznej.

Budujemy Parking

W związku z dużą ilością grup przybywających do nas postanowiliśmy zakupić działkę i wybudować nieduży parking tuż przy Magicznym Domku. Dzieci będą mogły bezpiecznie wsiadać i wysiadać, autokary nie będą blokować drogi oraz utrudniać przejazdu mieszkańcom.

Nowa Odsłona Warsztatu Plastycznego

Nie tylko magiczny Domek oraz Ogród przechodzą zmiany, również nasze pomieszczenie plastyczne przeszło reaktywację. Zmieniło się nie poznania, kolorowe ściany, mnóstwo nowych prac najmłodszych, marionetki, lalki w oryginalnych odsłonach i wiele innych cudeniek.

Strefa Frajdo w przebudowie

Jesienią 2018 roku rozpoczęły się prace związane z przebudową tarasu na Strefie Frajdo. Stary został usunięty a na jego miejscu powstał nowy i duży taras. Teraz będzie wygodnie, sucho a przede wszystkim dużo bardziej bezpiecznie. Dodatkową atrakcją stał się nowo postawiony Domek Skarbów, w którym schowane są różne, dziwne bibeloty, które wspaniale wypełnią czas zabawy w tej części Naszego Domku.

Mural w Ogrodzie!

Z końcem marca powstał po prawie trzech tygodniach przepiękny mural w naszym ogrodzie. Obraz składa się z dwóch części i stanowi nową atrakcję naszego Domku. W muralu schowane są zwierzęta, które dzieci na pierwszy rzut okaz nie widzą i aby je znaleźć trzeba bardzo uważnie ich poszukać i być dobrym obserwatorem. Mural powstał dzięki talentowi i umiejętnościom artystycznym Pana Antoniego.

Rewitalizacja Magicznego Ogrodu

Lato 2021 rozpoczynamy rewitalizacją Magicznego Ogrodu. Zmiany dotyczą całkowitego usunięcia zbędnych krzaków i roślinności oraz remontu tunelu z wierzby energetycznej. Pojawiają się zupełnie nowe rośliny, kwiaty oraz bluszcze. Dokładamy kamienie i tworzymy Magiczny Krąg a wszystko pod opieką Anny Versaci.

Oferta
Dla przedszkoli

Oferta dla Przedszkoli

Oferta
Dla szkół

Oferta dla szkół

Oferta
Dla Rodziców

Oferta dla Rodziców

Oferta
Dla Firm

Oferta dla Firm