Strona Główna / Atrakcje / Teatrzyk na Poddaszu

Teatrzyk na Poddaszu

Na piętrze Magicznego Domku jest sympatyczne miejsce nasz Teatrzyk na Poddaszu. Tutaj tworzymy z dziećmi własne mini przedstawienia, bawimy się w teatr i na parę chwil stajemy się zupełnie kimś innym. W naszym teatrzyku dzieci stają się małymi aktorami również lalkowymi. Posiadamy w swojej kolekcji lalki teatralne: pacynki, kukiełki, marionetki, jawajki, lalkę cieniową, nakładane na paluszki mini pacynki, pacynkę - Pan Cerowany. Dodatkowo pokazujemy dzieciom różne rodzaje masek /drewniane, papierowe, z materiału/, peruki, ozdoby oraz elementy scenografii.    

W naszym teatrzyku mamy kolorowy parawan oraz specjalną kurtynę teatralną do przedstawień, za którą dzieci się chowają i występują tworząc wspaniałe pokazy.

Dodatkowo w Teatrzyku na Poddaszu organizujemy pokazy bajek za pomocą zapomnianych już nieco projektorów obrazkowych. To niewielkie urządzenie pracujące przy zgaszonym świetle, tworzy prawdziwą kinową atmosferę. Bajki na kliszach celuloidowych, prezentowane w formie slajdów opatrzonych narracją i dialogami, o interesującej fabule są dla dzieci ciekawą i nieznaną formą. Przy okazji takiej projekcji przybliżamy dzieciom jak kiedyś ich rówieśnicy korzystali właśnie z takiej formy spędzania wolnego czasu gdy nie było telewizji czy komputerów.

Dla chętnych grup organizujemy prezentacje oraz pokazy filmów, bajek z rzutnika i laptopa.