Strona Główna / Atrakcje / Babcina Szafa

Babcina Szafa

Niebanalną atrakcją Magicznego Domek jest Babcina Szafa, do której dzieci wchodzą i cofają się w przeszłość. W starej szafie, która jest w stanie pomieścić całą grupę odkrywamy niezwykłe bibeloty, skarby, pamiątki z licznych podróży właścicielki Magicznego Domku - Babci Leokadii. Atrakcją dla małych i dużych jest wspaniała garderoba babcina wraz z kolekcją starych butów. W szafie odnajdziemy stroje retro, wełniane swetry, kolorowe rajstopy, chusty z wełny, mohery, długie rękawiczki, pelerynki, szale boa, apaszki, pióra, koronki oraz kilkadziesiąt kostiumów w różnych rozmiarach i stylach. Szafa kryje w sobie też kolekcję kapeluszy, woalek, czapek, piór, ozdób na głowę zupełnie nietypowych. Damy odkryją prześliczne torebki, biżuterię babciną, portfeliki, skrzyneczki, kuferki, okulary, broszki oraz liczne drobiazgi z różnych okresów. Dodatkiem jest zbiór kolorowych peruek oraz masek. W babcinej szafie również chłopcy odnajdą coś specjalnie dla nich: kolorowe krawaty, marynary, bluzy, kamizele, hełmy, berety wojskowe, kaski i mnóstwo innych akcesoriów dla młodych mężczyzn. Wyposażeniem szafy jest też stara maszyna do szycia, różne rodzaje tkanin, firany, obrusy, stare walizki, płyty winylowe, wachlarze, stare fotografie, naczynia i wiele niesamowitych różności. Dzieci przebierają się w dowolne stroje tworząc własną autoprezentację a na pamiątkę każdemu dziecku wykonujemy zdjęcia w starej babcinej ramie. Młodszym dzieciom oczywiście służymy pomocą i doradzamy a starsi tworzą własne, szalone propozycje przebrań. Szafa Babcina to miejsce wspaniałej zabawy, odrobiny szaleństwa, odkrywanie mody przez epoki oraz stanie się przez chwilę kimś zupełnie innym. 

Odrębną część Babcinej Szafy stanowi Garderoba św. Mikołaja. Tutaj zgromadzone zostały stroje i przebrania związane z postacią Świętego. Dzieci mogą dzięki własnej inwencji stworzyć przebranie mikołajowo - świąteczne lub zaproponować kolekcję według własnego pomysłu. Garderoba zawiera stroje Mikołaja tradycyjne ale również niespotykane: Mikołaj na Sportowo, strój Mikołaja biurowy, wieczorowy, galowy, sukienki Mikołajki, Śnieżynki. Dużą część stanowią wymyślne, mikołajowe nakrycia głowy: od czapek z pomponami po fantazyjne kapelusze, siatki na włosy, wstążki i turbany. Do każdego kostiumu można dołączyć niebanalne dodatki od torebek, poprzez szelki, rękawiczki, worki, skarpety Mikołajowe po brody, peruki i okulary. Garderoba posiada również dużą kolekcję mikołajowo - świątecznych krawatów.

W trakcie zabawy organizowany jest szalony Pokaz Mody Mikołajowej.

Podczas wizyty w Babcinej Szafie dzieci odkrywają także Walizeczkę Garderobianego.     Zebrane w niej zostały przedmioty oraz akcesoria tekstylno - krawieckie. Każde dziecko będzie miało możliwość wyciągnięcia jednego przedmiotu z naszej walizeczki, który pokażemy i wspólnie omówimy do czego służył i jakie miał zastosowanie. W walizeczce między innymi znajdziemy naparstek, dziwne guziki, centymetr krawiecki, sakiewkę, dawne akcesoria toaletowe....

Wyjątkowym podsumowaniem pobytu dzieci w Babcinej Szafie jest zrobienie sobie zdjęcia w Starej Ramie. Fotografie w takiej nietypowej scenografii oraz strój wybrany wg własnych pomysłów stanowi ciekawą i nietypową pamiątkę z wizyty w Szafie.